vajinismus tedavisi kitapları

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken bir mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik önemli cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin ancak tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini bile tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye engel olması ile oluşan, psikolojik kökenli müşterek seksüel görev bozukluğudur. bayan eşeysel bağlantı sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada aynı engel varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok doğal sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna gösterge ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel bağ sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca fut parmaklarına derecede yaygın sadece şekilde görülebilir. bütün bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel ilişki ile alakadar yerleşmiş bazen olumsuz düşünceler yüzünden kadın, ilişki sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın bir kez ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya hız açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna niçin olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi benzer süje olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin uşak konusunda edisyon yapmaları nedeniyle bir jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu özgü müteaddit müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı tarih geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir kez dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU tesirli OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren okunuşu fiziksel yürütmek amacıyla ikiye ayrılabilir. seyrek fiziki sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik uygun görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bikir zarının burayı kontrol et lahut olması ve çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin birleşik tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış eşeysel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok ehemmiyetli nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu erdenlik zarının patlayacağı, fazla fazla acı çekeceği, çok ziyade kanama olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler maksadıyla olduğu, cinsel haz duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini tanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, istemeyerek evlendirilme, bağlantı okunuşu evlilik problemleri, eşe karşı duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle edinmek şartıyla birçok ruhsal sorunlara illet olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi kitapları”

Leave a Reply

Gravatar